MEZUNİYET

Sevgili Mezunlarımız,

Bugün üniversiteden mezun olurken, daha önceki öğrencilik deneyimlerinizden farklı olarak, karşımızda artık çiçeği burnunda meslektaşlarımız olarak durmaktasınız. Sizleri henüz adım attığınız "yeni dünyaya" hazırlarken kendi deneyimlerimizin, geleneklerimizin  yanı sıra, çağdaş eğitim yöntemlerinden ve hızla değişen teknolojiden yararlanmaya çalıştık.

Yaşamınızın bundan sonraki döneminde bizlere meraklı gözlerle sorduğunuz soruları cevaplamak üzere her an yanı başınızda olamayacağız belki. Unutmayınız ki ihtiyacınız olduğunuzda bizler bir e-posta veya telefon uzaklığında olacağız. 

Sevgili Meslektaşlarımız, inanıyoruz ki sizlere eğitim süresince vermeye çalıştığımız analitik düşünme becerisi, edindiğiniz deneyimler ve diğer kazanımlarınız, uzun soluklu yolculuğunuzda sizlere eşlik edecek en yakın arkadaşlarınız olacaktır.  

Mezuniyetinizle birlikte artık sizlerden, genç Matematik ve Fizik Mühendisi, Kimyager, Moleküler Biyolog olarak ülkemizin ve dünyamızın geleceğine yön verirken, geçmişte ve bugün, bilime ve teknolojiye iz bırakan dokunuşlara sahip İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları’nın bir mensubu olduğunuzu unutmayarak, değişirken kaybolmaması gereken toplumsal değerlerimizin koruyucusu, insan odaklı ve bilimsel etik değerlerin savunucusu olmanız beklenmektedir.      

Aileniz başta olmak üzere, sizlerin yetişmesinde emeği geçen, başarınızda payı olan tüm öğretmenlerinize, Fakültemizin değerli Öğretim Üye ve Yardımcılarına, Fakülte İdari Personeli’ne teşekkür ederim.

Sevgili Mezunlarımız, hepinizi başarılarınızdan dolayı tebrik eder, meslek hayatınızda başarılar ve ömür boyu mutluluklar dilerim.    

Prof. Dr. Neşe ÖZDEMİR                                                              
İTÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı

(İstanbul,  Temmuz 2017)


İTÜ Mezuniyet