CLUBS

Mathematics and Computer Club

MBK
1996 yılında kurulan İTÜ Matematik ve Bilgisayar Kulübü, kuruluşunun 20. yılında yapılanmadan geçip yaptığı çalışmalarla İTÜ'de okuyan geleceğin mühendis adaylarını, sektörle bir araya getirerek kariyer planlamalarında onlara yardımcı olmaktadır. Kulüp; üyelerine teknik geziler, yazılım eğitimleri, çalıştaylar, zirveler ve staj imkanları gibi çeşitli etkinlikler sunarak onlara iş hayatını tanıtmayı amaçlamaktadır.

 

Kulüp Başkanı: Yevheniy Nikiforov

Kulübün Facebook sayfası: itumbkiletisim

Kulübün Instagram sayfası: itumbkPhysics Engineering Club

logo-150x150
2007-2008 öğretim yılında İTÜ Fizik Kulübü olarak kurulmuştur. Bu tarihten itibaren aktivitelerini devam ettiren kulübümüz, 2010-2011 öğretim yılında dinamik kadrosu, yeni adı, logosu ve büyük hedefleriyle faaliyetlerini sürdürmekte olan bir öğrenci kulübüdür.Fizik Mühendisleri Odası ve İTÜ İİKM ile çalışmalar yapmaktadır. 128 kayıtlı üyesi bulunan kulüp, İTÜ Kültür ve Sanat Birliği çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.


Kulüp Başkanı: Merve Yavuz

Kulübün internet sayfası: İTÜ Fizik Mühendisliği Kulübü
Chemistry Club

Kimya Bölümü dahilinde önceden beri var olan Kimyagerliğe Hazırlık Kulübü’nün 2005 yılında yeniden yapılandırılmasıyla temeli atılan bir öğrenci kulübüdür. İTÜKİM, yeni yüzüyle yalnızca Kimya Bölümü öğrencilerine hizmet eden bir kulüp olmaktan çıkmış; genel olarak kimya ile ilgilenen tüm İTÜ'’lülerin bir araya gelebileceği sosyal-bilim kulübü olma özelliği de kazanmıştır.

Etkinliklerini üye herkesin ortak katılımı ile yürüten kulübümüz, İTÜ’nün önemli uzmanlık kulüplerinden biridir. Bunun yanında, kulübümüz Türkiye’nin önde gelen kimya öğrenci topluluklarındandır.


Kulüp Başkanı: Mehmet Tütüncü

Kulübün Facebook sayfası: itukimyakulubu

Kulübün Instagram sayfası: itu_kimyakulubu

Molecular Biology and Genetics Club

İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik kulubü, Moleküler Biyoloji ve Genetik öğrencilerinin öğretim hayatlarına ışık tutacak eğitimsel ve sosyal aktiviteler düzenlemektir. Dünya çapında sayısız akademisyen ve öğrenciyi bir araya getiren İTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Öğrenci Kongresi’ni düzenleyerek bilimsel camiadan farklı isimlerle öğrencilerimizin bağlantı kurmalarını, bilgi edinmelerini ve vizyonlarını geliştirmelerini sağlamaktır.

Kulüp Başkanı: Mustafa Mert Kalender